Vilmsi 7 -  kodu neile, kes hindavad unikaalsust ja ajalugu!

Tegemist on kolmekorruselise kivist sokliga puust elumajaga, mille kohta esmane registreeritud info pärineb aastast 1911, mil krunt kuulus insener Wilhelm Karstensile. Kahekorruselise hoone projekteeris sinna 1913a. aga kohalik baltisaksa arhitekt O. Schott, kes on palju panustanud Kadriorule iseloomulikku arhitektuuri. Aastatel 1902–1914 ehitati nii Tallinnas kui Riias  tema juhtimisel või osalusel hulk selle hetke kõige kuumemaid hooneid. Ja muidugi oli tellijaks ikka baltisakslaste koorekiht.

 

Nüüdisaegsetele tingimustele vastavaks viidud arenduses on taastatud täispuidust põrandad ning proovitud säilitada alguspärastest lahendusest nii palju kui võimalik. Korterid on erineva suurusega (47-130 m²) olles sobilikud nii pere kui üksikisikule.

 

Korteri sisearhitektuuri on teinud tunnustatud sisearhitekt Aet Piel, kelle praktiline lähenemine on muutnud elamispinnad eriti unikaalseks. Paljudes korterites on taastatud vanad parkettpõrandad, kõrged uksed, stiilsed laekarniisid- ja -rosetid ning töökorras ilusad pottahjud.

 

Lisaks kuulub nelja korteri juurde omaette privaatne õueala. See annab kesklinnas harvaesineva võimaluse oma aias puhata, külalisi vastu võtta või soojadel suveõhtutel linnasumina saatel raamatut lugeda. Maja taga kinnises hoovis asuvad eraldi panipaigad ja parkimiskohad.

 

Tänaseks on kõik Vilmsi 7 korterid leidnud omaniku!